P7 - 9.12.2018 Znojmo - hodnocení

Celkový dojem ze hry nebyl příliš pozitivní. Soupeř nás tlačil podáním od začátku až dokonce. Když už jsme přihrály nedokázaly jsme zpracovat míč tak, abychom ho umístily do pole soupeře, kteří byli pohyblivý a bojovný. Byl náš výkon ovlivněn cestou nebo chybějící táhnoucí hráčkou?

Lucka U. (N) - naše nejlepší nahrávačka, dokázala spravit mnoho míčů, které nebyli nejlépe přihrané. Potřebujeme zapracovat na sledování soupeře a čtení jeho hry. Chválím za domluvu a zkoušení různých herních kombinací.

Míša P. (S) - Míšiny stabilní výkony nám pomáhají k zisku mnoho míčů, nebojíme se útočit ze složitých pozic, ale někdy neumíme vyhodnotit, kdy můžeme udeřit do míče. Občas se "stydíme" v hřišti na sebe zakřičet a pouze na sebe šeptáme.

Lucka R. (B) - Lucka přijela na zápas ne úplně v herním rozpoložení. Na servisu jsme neměly dostatek síly, v poli jsme se málo hýbaly a na bloku nám pomalu padaly míče na hlavu. Ať už jsem kdekoliv v poli neustále musíme sledovat míč. Na tréninku vše zvládáme, je potřeba přenést tyto věci i do hry.

Julie O. (U) - S Julčou neustále válčíme, co se týká nahrávky a útoku. Máme tendenci se zbavovat míčů k soupeři, místo abychom pomohly týmu zlepšit útočnou pozici. Víme, že pokyny plnit zvládne, a proto jsou na ni naše požadavky někdy náročnější. Chválím za kvalitní servis.

Daria (S) - Naše "špičková" hráčka, spousty složených útoků pouze ze země. Výborná přihrávka těžkých servisů od soupeře i snaha v poli. Pouze máme připomínku k míčům "to nebylo moje, to je někoho jiného", se kterou bojujeme každý zápas. Soustředíme se především samy na sebe.

Linda N. (B) - Ze začátku pomalejší rozjezd na bloku. Neustále přihráváme na natažených nohách a nedokážeme usměrnit míč na přihrávce, potřeba pokrčit kolena a dostat zadek níž. Chválím poslední zápas za velkou úspěšnost na bloku i na útoku.

Zajda (S, N) - Na náhře jsme si nebyly jistí. Zmatky v postavení na jednu nahrávačku. Jedna z mála hráček, která se snaží jít do každého míče v poli. Po absenci nám chybí u všech úderů jistota, ale vidíme snahu plnit veškeré naše pokyny.

Terka (N, U) - Další hráčka se snahou jít do každého míče, chybí nám technika pro zpracování míčů, přesnou náhru a útok. Občas zapomínáme poslouchat, jaký post hrajeme a při 10. míči zjistíme, že jsme na náhře, ale spoluhráčky ji pomohly, a pak už jsme hrály jak jsme měly. Stejně jak u Zajdy, zmakty při postavení na jednu náhru. Musíme zapracovat i na vrchním servisu.

Kristýna (B) - Pro nás milé překvapení. Na blok jsme docházely včas, pouze správně načasovat výskok. Chválím za bojovnost v poli a sledování hry. Zapomínaly jsme odstupovat do útoku a pouze jsme sledovaly hru pod sítí. Povolit na přihrávce koleno, abychom ztlumily míč. Chtělo by to zamakat i na tréninku nejen technicky, ale i rychlostně, abychom ve hře mohly plnit další pokyny.

Eliška (B) - Velkým problémem pro nás je přihrávka - příliš pozdě reagujeme na míč - je potřeba poskočit si a před odehráním mít stabilní postoj. Na bloku potřebujeme zapracovat na načasování výskoku a sledování, kam soupeř hraje, abychom neblokovaly metr vedle. V poslední zápase už došlo ke zlepšení načasování na bloku i k úspěšnosti.

Linda G. (B, S) - Stejně jako Elišce nám ze začátku dělala problém přihrávka. Soupeř vycítil šanci a mnoho bodů prošlo přes nás na přihrávce. Neustále je vidět nervozit před odehráním míče. Na postu blokařky jsme si jistější, ale je potřeba se soustředit na míč, ne na post.

Nika T. (S, U) - Hráčka, která by mohla dávat do zápasu mnohem více. Dnes ale předvedla svůj standartní výkon. Na útoku se dokážeme prosadit. Chválím Niku za pomoc při hře na U, na nahrávce potřebujeme pouze dotočit ramena tam kam chceme hrát, abychom nezahazovali hráčky.