Festival mládeže v Uherském Hradišti 11.6.(neděle)- starší žákyně

Poslední turnaj v letošní sezóně jsme zakončili 8. místem. Bez ohledu na konečné umístění, herně jsme si nevedli zas tak špatně. Ani v jednom zápase nemůžeme mluvit o tom, že bychom úplně propadli. Předvedli jsme i hezké a bojovné výměny. S favority jsme dokázali držet krok. Mile mě překvapil výkon Báry. Herně jsme se za poslední turnaje zase posunuli, ale je potřeba to trošku proměnit už i do výsledku a dotáhnout zápas do vítězného konce. Víc si věřit a nebát se útočit. Musíme to být my, kteří jsou ti nebezpeční! Hlavně neskládat zbraně, když se něco nepovede.

27.5.2017

Velká cena Lužánek - starší žákyně

Los turnaje nám nadělil čtyři zápasy hned po sobě. Ve výhni "konečně" letního slunce to byl těžký los. Ještě když hned první tři zápasy po sobě bez přestávky bojujeme se soupeři ve třísetové bitvě. V prvním zápase se první set s VK KP Brno D hledáme, srovnáváme se s venkovním prostředím a prohráváme. Velké zlepšení ve druhém setu nás posunulo do taebreaku, který získává soupeř. Následující bitva s Vyškovem končí také ve třetím setu a to po dramatu 16:18.  Bohužel prohráváme i třetí zápas s VK KP Brno A taktéž na sety 1:2. Rychle ve stínu nabíráme síly na poslední zápas o konečné třetí místo. To jsme si již pohlídali a vyhráváme nad VK KP Brno B 2:0 a tím končíme na konečném 3. místě. Máme za sebou další nabrané zkušenosti v zápasech, kdy jsme si opravdu museli šáhnout až na dno svých sil. Obvzlášť, když tři zápasy jdoucí po sobě prohrajeme ve vedru téměř tím nejtěsnějším rozdílem.

20.-21.5.2017

Turnaj "O křišťálový míč" v Novém Veselí - starší a mladší žákyně

V sobotu ve starší kategorii jsme v nejvyrovnanější skupině (dle výsledků z ostatních skupin) skončili na třetím místě , které nám zaručilo postup do čtvrtfinále, mezi týmy, bojujících o medaile. Ve čtvrtfinále nám systé přisoudil domácí celek Nového Veselí. Na klíčový zápas jsme se však ne příliš dobře připravili. Ztrácíme hned v úvodu několik bodů a musíme dotahovat. I přes uznalý komentář domácích, kteří nás po čtvrtfinálovém zápasu hodnotili za, pro ně, dosud nejtěžšího soupeře, prohráváme (0:2). (Trenér: tento neúspěch beru i na sebe, kdy jsem si měl pohlídat lepší přípravu hráček na tento zápas). Prohra nás odsunula z bojů o medaile, do "pavouka" hrajícího o konečné 5-8. místo. V téhle části turnaje vítězíme až ve třetím setu nad Havlíčkovým Brodem (2:1) a v zápase o konečnou 5. příčku porážíme Benešov už s přehledem (2:0).

V neděli s mladšími žákyněmi se trápíme. Málo spolu komunikujeme, spoléháme více na druhého, že to za nás odehraje, řešíme spoustu jiných věcí, než konkrétní situaci, konkrétní míč. Tím se méně koncentrujeme a více zmatkujeme. Chybí nám jistota při všech činnostech odbití míče, při přihrávce, vůbec nám nefunguje náhra, tím pádem nemůžeme útočit a soupeř nás hned z protiútoku "zabíjí". Bohužel, některé hráčky hrají jen na 30-40% svých možností. Ve skupině končíme bez vyhraného setu poslední a jdeme do druhé fáze turnaje mezi poslední čtyři týmy o 9-12. místo. Po změnách na postu nahrávačky se hra o 100% lepší, ikdyž se opět nevyvarujeme zbytečných chyb. Postupně porážíme Havlíčkův Brod B 2:0 a Kuřim o konečnou 9. příčku také 2:0. Pozitivní alespoň je, že většina ze zúčastněných hráček zjišťuje, že je výhra se slabším soupeřem vlastně nebaví.

(Trenér: já to vím, že vás tohle nebaví a taky vím, že máme rozhodně na víc).

14.5.2017

Memoriál Jirky Lóna v Olomouci- mladší žákyně

Výsledkově a herně jsme tentokrát zůstali daleko za očekáváním. Chybělo zapálení do hry, soustředěnost a pohyb. Snahu některých hráček pozvednout hru hatil nezodpovědný přístup některých ostatních hráček. Celkový projev družstva potom zůstal nevýrazný. Dobře rozehrané zápasy dvěma nebo třemi zbytečně zkaženými míči hned vzdáváme. Nejvíce mrzí poslední dva odehrané zápasy, které byly naprosto odevzdané. Takhle se o body opravdu nehraje.

Složit reparát můžeme hned následující týden v neděli na turnaji v Novém Veselí. Dlužíme to všem našim příznivcům, kteří s námi strávili celou neděli.

6.5.2017

2. Májový turnaj Slavkov 2017 - starší žákyně

Náš první venkovní turnaj a hned vítězný.

Začátek byl rozpačitý, zvykali jsme si na nové prostředí, které je úplně rozdílné než v tělocvičně. Venku jsme byli vůbec poprvé. I tak porážíme všechny soupeře bez ztráty setu. I když z Vyškovem v zápase o první místo jsme měli v prvním setu opravdu na mále, když jsme nastoupili na hřiště asi s pocitem jasné výhry. Kupíme spoustu zbytečných chyb, nesoustředíme se, nemluvíme a čekáme až si nás míč najde sám (jojo, ono to samo totiž nepůjde). Nakonec jsme tento set otočili ze stavu 2:9  na konečných 25:23. Druhý set už jsme zcela ovládli.  Celý turnaj se vedl pod soubojem Lucky a Evy o zisk nejlepší hráčky turnaje. Nakonec všichni rozhodčí a pořadatelé rozhodli o tom, že cenu získala tentokrát ta mladší.

22-23.4.2017

4. ročník Republikové soutěže v Novém Veselí - mladší žákyně

Kvalitně obsazený turnaj v Novém Veselí s výbornou organizací a příjemným prostředím.

Sobota se nám vůbec nevyvedla. Hledali jsme se snad všude a nezískali ani bod. Večer jsme si trošku popovídali, oslavili Klárčiny narozeniny a neděle už byla veselejší. V prvním zápase sice ještě prohráváme s domácími, ale s pocitem zlepšené hry jdeme do posledních dvou zápasů, které jsme získali ve svůj prospěch (2x 2:0). Nakonec se dvěma výhrami končíme na sedmém místě o pár míčů za Demlovkou. Škoda soboty, kde jsme mohli urvat nějaký ten bodík navíc a tím i lepší umístění. Měli jsme na to!

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky