Minivolejbal-kvalifikace 21.10.2018

Dne 21. října se náš oddíl TJ Junior Brna s mladšími dětmi z přípravky ze ZŠ Novolíšeňské zúčastnil kvalifikačního kola v barevném Minivolejbale. Po nahlášení a slibování na tréninku jsme se hned na úvod potýkaly s neomluvenými neúčastmi některých našich hráček. Nakonec se nám podařilo poskládat týmy ve všech barevných kategoriích (žlutá, oranžová, červená, zelená i modrá).

M1 - nejstarší a nejzkušenější hráčky účastnící se už především kategorie žákyň přišly zabojovat o co nejlepší výsledky. Míša se potýkala především s velikostí hřiště na podání. Naopak Linda z většiny podání bodovala. I na malém hřišti jsme měly problém s přesností úderů, ale na umístění i některé naše drobné chyby neměli vliv.

M2 - druhé nejstarší a méně zkušené družstvo se občas potýkalo s problémy v komunikaci na hřišti. Někdy mi přišlo, že se chceme rychle zbavit míčů. Ačkoliv družstvo mělo 2 blokařky, úspěšný blok a správné načasování jsem zaznamenala u pro nás zatím neblokující hráčky. Chyběla nám příprava na míč v poli, ale snaha u družstva byla vidět.

M3 - V našem družstvu "nové" hráčky, které jsem viděla poprvé v akci. Byla jsem všemi mile překvapena. Na hřišti potřebujeme zpřesnit údery, hrát jednoduše a chytře. Hledat volná místa v poli soupeře. Chválím Kristýnu za velmi povedený výkon v poli i na podání.

M4 - Od našeho nejmladšího týmu v modrém minivolejbale jsme neměli žádná velká očekávání. Hráčky/hráči nabírající zkušenosti se staršími. Začátky jsme byli lepší, ale koncovky jsme začali zmatkovat, chyběla komunikace mezi hráči a dělaly jsme mnoho vlastních chyb. Zápasy končily prohrou o 1-2 body.

Z1 - Nejmladší hráčky nastoupily na hřiště, aniž by některý znaly pravidla 😊 Pravidla jsem se naučily velmi rychle a hned první zápas jsme vyhrály. Proti lepším soupeřům jsme měly problém s přesností přihrávky. Chválím družstvo za snahu a pozitivní náladu na hřišti.

Doufám, že se příštího minivolejbalu zúčastníme i nadále v hojném počtu a budeme získávat co nejlepší výsledky. Abychom hráčky mohly posouvat dále, je potřeba se účastnit co nejvíce nabízených turnajů a zápasů, které jsou organizované právě pro ně. My už máme své odehrané 😉!!!